Přírodní kosmetika

Od pubertálních let mě obklopovala celá spousta konvenčních výrobků kosmetiky. A to nemluvím jen o té pleťové, ale i o vlasové a tělové. Začaly se mi mastit vlasy, chtěla jsem zdravé a pěkné konečky. Začala mě pěkně trápit problematická pleť a na těle mi z dětství zůstaly nepěkné strie. Začala jsem používat nejrůznější vodičky, krémy, šampony a podobně. Naivně jsem si myslela, že první věc co koupím, vyřeší všechny mé problémy. Ale to byl omyl. Nic nebylo vyřešeno ani po prvním použití, ani po desítce použití. A ani když byl výrobek vyměněn za jiný. Bylo utraceno tolik peněz a teď už vidím, jak zbytečně. Nejvíce ze všeho jsem se zaměřovala na svoji pleť, o které jsem Vám kdysi psala už jeden velký článek a přidala nespočet příspěvků na naši stránku. K již zmíněným slovům bych však ráda přidala ještě nějaká další.

Jak už jsem se zmínila, tak od mladých let jsem začala používat spoustu kosmetiky. Začátky byly samozřejmě pouze chemické. V té době jsem neměla vůbec žádné informace, jak se svými kožními problémy bojovat. Tudíž jsem věřila každé reklamě v televizi, každé recenzi v časopisu a byla jsem přesdvědčená znovu a znovu o tom, že právě tento přípravek bude to pravé. Ale bohužel, nebyl. Byla jsem z toho všeho vystresovaná, byla jsem z toho tak smutná. A to mi zrovna nepřidávalo. Vyměnila jsem kožní lékařky, brala hormonálnín antikoncepci a chtěla vyzkoušet vše, co mi bylo doporučeno "odborníky". V pozdějším věku však přišel obrovský zlom. Zlom, za který jsem tak moc vděčná a jsem ráda, že jsem ho přijala. Odmítla jsem veškerou lékařskou pomoc a vydala se podle sebe. Dle vlastního uvážení a názorů. Nevnímala jsem názory, že jsem se rozhodla špatně. Že jsem odmítla HA, která mi mohla "pomoct". O tomto jste však už četly dříve. Začala jsem se zabývat příčinami, proč vlastně je má pleť taková, jaká je. Mezi mé oblíbené značky se dostala značka RYOR v domnění, jak moc je přírodní a skvělá. Když se však zpátečně podívám na složení krémů a dříve používaných vodiček, tak vidím nehezké složení, které je i celkem složitě dohledatelné na internetu. Proto néé vše, co se prohlašuje za "přírodní" přírodní opravdu je. Spousta značek staví na tom, že jejich krém obsahuje nějakou úžasnou účinnou přírodní látku, a je vlastně na ní třeba založená celá kosmetická řada. Ve výsledku je však obsah účinné látky v produktu úplně minimální. A mnohem větší množství produktu pak tvoří méně pěkné suroviny.

O něco později jsem pak poznala značku BIONE Cosmetics, která má dokonce certifikát CPK. Je to značka, která vyrábí přírodní produkty a dlouhou dobu jsem ji používala, ale při pohledu na složení byl základ tvořen vodou, alkoholem, glycerinem a účinných látek tu též bylo minimální množství. Každopádně tato značka je na přírodní bázi a pro začátek to vidím jako skvělou alternativu pro toho, kdo s přírodní kosmetikou začíná. Po této značce jsem objevila kouzlo Saloosu a velmi pěkné značky Ecce Vita. Od Saloosu jsem samozřejmě pořizovala hlavně rostlinné oleje na obličej, vlasy a tělo. A mým prvním výrobkem od Ecce Vity bylo neemové tuhé mýdlo na problematickou pokožku. Od obou značek používám určité oblíbené výrobky dodnes. V té době, což je tak plus mínus tři roky, abych Vám nekecala, jsem si opravdu hodně oblíbila jednodruhové věci. Čisté věci bez dalších přísad a surovin. Začala jsem používat hlavně slunečnicový, ricinový olej a na pleť čisté mýdlo, kterým jsem si odlíčila kompletní make-up. Vybavuji si však, že i tehdy byl součástí mé péče o pleť i krém od RYORu na problematickou pleť, který mi prostě seděl, a já se ho nechtěla vzdát. Nemyslela jsem si totiž, že existuje nějaký lepší krém. Omyl! Ale o tom ještě o malinko později.

Další takovou kapitolou bylo samotné líčení. Jako make-up jsem roky používala známý Acnecolor, který pořídíte v každé lékárně a doporučí Vám ho každá lékařka. Jeho složení jsem upřímně nesledovala, ale tak nějak jsem od něj úplně opustila. Nejdříve jsem ho stáhla jen na lokální používání a nakonec úplně. Začala jsem zkoušet přírodní make-upy jak tekuté, tak minerální. A ty mě naprosto okouzlily! Samozřejmě, že Vám o nich chci sepsat speciální příspěvek či článek, protože je to ten nejlepší a nejčistější základ. Na rty většinou nic nepoužívám, pouze balzámky nebo klasiku kokosový olej nebo bambucké máslo, a když už použiji, tak jen lehce zatónovaný balzám. Jediné co ještě používám - řasenka, tu skoro každý den a pak ještě tvářenku, u které jsem si také osvojila minerální formu. Stíny v podstatě nepoužívám a když už, tak chemické, protože těm přírodním jsem moc nepřišla na chuť. Navíc jako amatérská fotografka, která si I modelky líčí potřebuji, aby make-up vydržel a to s přírodními produkty na oči není až tak reálné. Tudíž tady "hřeším"... Každopádně jednou za čas, takže z toho nedělám vůbec vědu. Pak už jen nějaké to malovátko na obočí občas nebo gel a je hotovo. Z dekorativní kosmetiky se mými oblíbenci stala Uoga Uoga, Lily Lolo, Faran a známá Lavera

A ještě vlásky! Už žádné silikony, parabeny a dráždivé pěnící látky. Od čeho neopustím je chemická barva, ale s tím jsem se smířila. Kombinuji ji s přírodní hennou a třeba časem dospěju do stádia, že se jí vzdám, ale momentálně ještě ne. Momentálně chci mega zrzavé vlásky a ty pouze hennou bohužel nevytvořím. Do mé péče o vlásky se však zařadily úžasné přírodní produkty např. od značek Urtekram, Coslys, Eliah Sahil - vyrábí naprosto skvělé "suché" šampony na bázi bylinek a přírodních saponin. Nesmím ani zapomenout na arganový olej, který je pro mě momentálně opravdu favoritem a nejrůznější přípravky, které ochrání vlásky před teplem nebo podpoří jejich růst (např. bylinkové tonikum s rozmarýnem a dalšími extrakty). Když o všem tak píšu, tak si uvědomuji, jak moc jsem pozadu a jak Vám vůbec nepředávám své zkušenosti... ale to chce čas a vše doženu!

Když se ale vrátím ke zmiňovaným krémům.. existuje tolik možností, tolik značek, které Vám pomůžou pleť hydratovat, pomůžou Vám s různými kožními problémy, dodají Vaší pleti zdravý vzhled a opravdu o ni pečují. Existují jednodruhové věci, které když se naučíte používat, tak Vám budou skvěle sloužit. Dají se pořídit kvalitní krémy, fluidy, séra na obličej, různé olejové elixíry a tuny dalšího. Když opustím krémy, tak jako další mě napadají účinné masky, které čistí opravdu do hloubky; hydratační masky, vyživující,… peelingy jak mechanické, tak šetrnější enzymatické. Je toho opravdu spousta! A myslím si, že si naše pleť zaslouží, aby byla perfektně opečovávaná. Mezi mé oblíbené nejen pleťové značky se dostala Martina Gebhart, Argital, Mádara a další. Neustále však vsázím na jednodruhové oleje Saloos a Nobilis Tilia.

Postupem času a díky zkoumání své pleti jsem zjistila, že tu nejde jen o špatně zvolené produkty, ale i o celkovou životosprávu. Ládováním se sladkým, slaným přes sebe a nepřemýšlení nad tím, že i toto může být jeden z důvodů. Že se mi obličej osypal pokaždé, když jsem snědla něco mléčného nebo vypila hrnek kakaa. Všechny tyto aspekty pečlivě zkoumám a pak vím "Jooo, tady ty pupínky... to je včerejší prasení, kdy jsem si dala hranolky a dva smažáky...". A tyto ve spodní části obličeje mi dávají najevo, že brzy přijdou mé dny. Na začátku tohoto zjištění jsem zahájila detox, abych své tělo vyčistila a mohla stavět na něčem "čistém". Do detoxu jsem zapojila chlorellu, křemelinu a momentálně je vládcem mého srdce, co se týče čištění, bylinný extrakt Regalen. Jak po té fyzické stránce, tak i po psychické. Ta psychická mě nemálo překvapila, ale o tom opět jindy, jinak by z tohoto článku byl mega román na několik stran. A to by Vás mohlo přestat bavit číst (i když obdivuji a děkuji těm z Vás, co dočetly až sem). 

Při tomto dlouhém boji jsem byla několikrát tak nešťastná, ale nikdy jsem neztrácela tu sílu a naději na to, že to jednou bude lepší. Jak všechny víme, ona i ta psychika udělá své. Já osobně právě dokončuji školu, která mi přidala tolik starostí a depresí. Můj postoj k životu byl takový všelijaký, zmatený, možná ještě dost dětinský (to mě ale doufám aspoň částečně neopustí). Nebylo moc věcí, co by mě opravdu těšilo a opravdu často jsem si stěžovala, řešila kraviny a podobně. S nástupem do práce jsem však přišla na to, jak jsem po několika měsících spokojená. Jak pracuji tam, kde mě to opravdu baví a naplňuje mě to. Ve volném čase dělám to, co chci a myslím už více na sebe. Dělám to, co mě činí šťastnou, a nepropadám v deprese při nějakém tom problému. Začala jsem život vidět jinak… pořád optimisticky a pozitivně, ale vtěsnalo se tam i trošku reality. Moje psychická stránka je úplně na jiné úrovni, než byla před rokem. A rozhodně i čas na tom má svou zásluhu.

Na konec tohoto dlouhého článku bych chtěla ještě zmínit to, že i když jsem začala o kosmetice, tak je vidět, jak je spojeno všechno se vším, a jak se na Vás vše odráží. Proto buďte šťastné a spokojené! Ve společnosti přátel, rodiny, blízkých, ale i bez nich. Při jakékoliv aktivitě, co Vás naplňuje. A držte se v případech, kdy není člověku zrovna do smíchu. Protože i ty špatné dny jsou naší součástí a v životě nás posouvají dál. Tvoří úžasnou cestu, kterou si projdeme jen jednou. 

Profilový obrázek autorky článku

Tento článek pro Vás napsala Verůn.

Článek byl zveřejněn dne 13.06.2018.

Komentáře

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Buď první!

Můj komentář:

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášené uživatelky.

Facebook

Instagram

Nejčtenější

01 DIY - Sklenička plná lásky aneb "Miluji Tě protože..."
02 Šup s vlásky do drdolu!
03 Pět jednoduchých účesů na ples
04 Antibakteriální čistící pěna SEBAMED
05 Filmy na volné odpoledne - romantické

Chatbox

26.7.2016 10:39:14

Verůn:

Péťo, já jsem trošku mimo tyto věci jako jsou depilační krémy, voskové pásky a tak, ale třeba se Ti ozve jiná adminka .

22.7.2016 12:29:53

Péťa:

Ahoj, měla bych dotaz ohledně holení. Doporučíte mi nějaké produkty, např. depilační krémy od Veet nebo nějaké voskové pásky? Jednou je měla moje sestra, ale vůbec nefungovaly prý. (Balea). Bylo by fajn takové téma, díky)

28.2.2016 12:31:06

janika:

super

28.10.2015 10:36:29

Verůn:

Ahoj Lali, napiš mi když tak do zpráv sem nebo na stránku . Také jsem tam prodávala maturitní šaty .

11.10.2015 19:40:34

Lali:

Ahoj, chtěla bych se zeptat, máte některá z vás zkušenost s votočvohoz? Jedna holčina má zájem o šaty co jsem tam dala ale přesně nevím, jak obchod funguje...

19.9.2015 21:22:24

Mia:

Fb: Miriam Sedlarova @: Miriam.Sedlarova@email.cz Predstavim si vlasy, nevim proc

7.8.2015 14:47:31

Káčes:

Moc děkujeme za pochvalu, hodně to potěší

7.8.2015 14:38:30

MRS.Fabulous:

Chtěla bych pogratulovat adminkám/webmasterovi protože i přesto že minulý vzhled blogu se mi líbil, tenhle je určitě lepší!! líbí se mi jak jste rozdělili články, hledání pak bude určitě jednodušší Jsem zvědavá čím nás překvapíte příští rok D

7.7.2015 12:21:22

Verůn:

Ahoj Bell, zkoušela jsem ho a byl fajn. Pokud netrpíš nějakým hodně závažným typem, tak by Ti to mohlo pomoct .

2.7.2015 18:49:39

Bell:

Ahoj, už jste zkoušeli ten odvar z bobkového listu na akné? Moc by mě to zajímal

2.3.2015 20:18:37

ell:

Barča: zkus vinted

1.3.2015 21:51:45

Barča:

ahojky, chcem sa spýtať na nejakú stránku s predajom a výmenov oblečenia,triedila som šatník, poznáte niekto nejakú dobrú prosím? )

14.2.2015 19:57:05

leniehrenbergerova:

Ahojky nevíte někdo co na spálené vlasy po žehličcke kromě ostříhání ?

12.2.2015 23:21:20

PáJinkaa:

Skvělá stránka! aji na Fb

12.2.2015 14:23:34

S.:

Baša: Jedině zajít ke kosmetičce, ona tě jich zbaví. Chodit pravidelně

11.2.2015 21:41:55

Baša:

Jú ozaj, nemali by ste nejaký tip na čierne bodky v oblasti nosa?

4.2.2015 09:18:02

Verůn:

Slečny, co nejdříve se budu snažit na všechny Vaše dotazy odpovědět . Odpověď najdete zde nebo na Facebookové stránce .

2.2.2015 17:41:51

Domuše:

Ahojte holkyneznáte nějakej trik nebo nějakej krém nebo prostě cokoliv na kruhy pod očima?Ráno když se probudím tak to vypadá hrozně i když jsem dostatečně vyspaná předem díky

2.2.2015 12:37:50

Pharme564:

Very nice site!

31.1.2015 12:44:07

Johne399:

I really like your writing style, fantastic information, thanks for putting up bbfkdegecgba

29.1.2015 13:21:22

Luce:

Ahoj, nemohl by mi někdo poradit co mám dělat s vlasy? Po umytí je mám hezky kudrnaté, ale přes noc se mně vždy zvláštně přeleží, že je musím okamžitě stáhnout aby se mně nikdo nelekl

29.1.2015 00:04:36

Baša:

Zdravím! Mňa by celkom potešili články/motivačné fotky od adminky(niek?) ktorá sa venuje zdravému živ. štýlu. Inak vám všetkým držím palce a prajem krásny deň xx

25.1.2015 20:23:05

Peeta:

Prosím cokoliv na objem vlasů! Hlavně aby to fungovalo

11.1.2015 12:34:30

Káčes:

Ahoj Šárko, podívej se do rubriky Články, je tam celý seznam

10.1.2015 19:57:02

Sarka*16:

Holky neznáte nějakou komedii nebo romantickej film teď na večer?

10.1.2015 14:55:35

Lucy:

Ano..přesně černý tečky to je to co mě trápí )

7.1.2015 17:20:18

Peeta:

To taky no

7.1.2015 17:13:38

Dagmárek:

Hej Peeto.. Spíš na černý tečky

6.1.2015 20:08:38

Peeta:

Ahoj holky, mohly by jste mi poradit něco na mastnou pleť? Děkuju

4.1.2015 15:04:38

Dagmárek:

Děkuji Lucy, píšu ti zprávu

3.1.2015 18:46:20

Lucy:

přeju hodně štěstí se sciama ...já je dělala minulej rok a můžeš mi prosím poradit nějaky protahovaní ....na provaz a roštěp ??

3.1.2015 16:49:45

Verůn:

Tak to hodně štěstí, hlavně s těmi SCIO testy .

3.1.2015 16:10:04

Dagmárek:

Že se naučím provaz i na druhou nohu a roštěp A taky, že si začnu zkoušet SCIA abych udělala příjmačky

3.1.2015 14:35:15

Verůn:

Vítej u nás, Minnie .

3.1.2015 14:33:49

Minnie:

Ahoj

2.1.2015 20:19:53

Verůn:

Jůů, už i Dagmarka tu je :3. A copak sis dala?

2.1.2015 20:05:18

Dagmárek:

Jojo dala Celkem dost, tak se uvidí

2.1.2015 19:16:47

Verůn:

Tak co, slečny? Daly jste si nějaké novoroční předsevzetí?

2.1.2015 18:30:35

Peťula:

Ahojky

2.1.2015 15:45:27

Anne:

Lúca: Ďakujem ti...

2.1.2015 15:43:03

Lůca:

Anne: tady máš odkaz : http://www.inhair.cz/salerm-biokera/957-salerm-biokera-sampon-proti-mastnym-vlasum-8420282032773.html

2.1.2015 15:42:23

Lůca:

Anne: kamarádka mi vyprávěla o tomto Salerm Biokera,ale stoji asi 400,- nebo to zkus přírodní cestou

2.1.2015 15:36:54

Anne:

Neviete niekto nejaký šampón alebo balzam, proste hocičo na mastné vlasy? Vopred ďakujem...

2.1.2015 15:35:57

Lůca:

Kajo: Já na suché vlasy a suchou pokožku dělám toto: Tři lžíce panenského oleje rozmícháme či rozmixujeme s jedním žloutkem vlastně na jakousi domácí majonézu. Pak přidáme pár kapek citronu či jablečného octa. Rozmícháme, naneseme na vlasy, zabalíme do fólie a nakonec do ručníku. Vydržíme tak dlouho, jak to jen bude možné. Poté obklad pořádně opláchneme a umyjeme si vlasy.

1.1.2015 23:46:18

véčko :

Káča já už chápu proč nechodis skoro ven

1.1.2015 23:44:25

kaja:

ahojte dievcence co mi odporucate na suche vlasy?

1.1.2015 22:20:23

Anne:

Krásny Nový rok Vám prajem...

1.1.2015 21:58:34

Maťi:

Ahojte, Šťastný Nový rok želám

1.1.2015 20:33:36

Amichaela:

Zdravím jak se máte slečny? je super že je i stránka Jak jste užily Silvestra?

1.1.2015 14:59:08

Nessa :

Všetko dobré do nového roku želám

Poslední aktivita

30.května 20:53

Verůn

Nový článek

28.května 11:09

Verůn

Nový článek

23.května 14:03

Verůn

Nový článek

4.ledna 22:05

Káčes

Nový článek

25.12.2018 15:22

Káčes

Nový článek

Registrace

Zapomenuté heslo