Život s problematickou pletí.

Většinu z nás to v životě zkrátka potká. Nemusí se jednat jen o akné, ale i o jiné nemoci kůže. Pupínky, různé vyrážky, zčervenání a plno dalšího, co na na naší pleti můžeme objevit. A to nejen v oblasti obličeje a tváře, ale i na úplně jiných místech po celém těle. Na zádech, na hrudníku, na nohách a rukách. Ti, co se s ničím takovým v životě nesetkali, tak mají opravdové štěstí, protože takových lidí není zrovna hodně. Tedy dle mého názoru. Zkrátka každý z nás se s něčím potýká a když už se tedy nejedná o nějakým způsobem problematickou pleť, tak ho zase trápí něco jiného. A proto bych Vám v tomto dlouho plánovaném článku chtěla napsat o tom, jak se s tímto problémem peru já a jaký mám na všechno názor. To slovíčko “názor” je tu opravdu důležité, protože tu nebudu psát nějaké univerzální řešení, co na stopro každému zabere, protože takové řešení ani neexistuje. Každý jsme jiný. Ráda bych jen shrnula pár mých poznatků za ty roky, co problematickou pletí trpím a nakonec bych vyvodila nějaký ten aspoň trošku nápomocný závěr.

Jak už jsem napsala, dle mě žádné univerzální řešení neexistuje. Člověk si nemůže říct, že tomu a tomu na ten a ten problém zabralo to a to, tak to zabere i mně. A mám vyhráno. Takto to za mě prostě nefunguje. A myslím, že většina z Vás se mnou bude i souhlasit. Příčiny těchto onemocnění jsou různá, každý jsme jiný, máme jiné tělo, takže i ta řešení budou různá. Někdy komplikovanější, někdy zase míň. Každopádně důležité je se snažit s tím něco udělat, ale zase se nee až tak moc stresovat. Protože co si budeme říkat.. Stres udělá  své a kolikrát je to i velká neplecha. Kolikrát i hodně přispívá ke zhoršení, tudíž i k poklesu sebevědomí, ke tvorbě depresí a hodně nepříjemných stavů. Ano, i těmi jsem si já sama prošla a za těch pár let vidím, jak to bylo absolutně zbytečné. Pubertě však člověk neporučí a v tom období si tyto věci nejvíce bereme.

Když začnu od začátku, tak nezbedná pleť mě začala jako všechny trápit v pubertě kolem 13-14tého roku. A bylo to i období, kdy jsem začala používat makeup. Pamatuji si, že ten jsem používala zejména kvůli tomu, že se mi právě pleť začala horšit. K tomu se samozřejmě přidalo i malování očí, kdy byly v módě černé linky na vnitřní straně oka a řasenka. Musím říct, že si nedokážu představit, že bych tak chodila v této době namalovaná. Vlastně černé linky nepoužívám vůbec, jen opravdu velmi výjimečně. Jinak vsázím pouze na řasenku, jednou za čas na nějaké ty stíny. Ale to taky velmi omezeně. Nebo si zkrátka oči nemaluji vůbec. A i o tomto bych Vám chtěla napsat více řádků, ale postupně. Už teď vidím, že článek bude celkem dlouhý, tak snad Vás neunudím. Věřím ale, že někomu bude vhodný a rád si přečte věci z mého pohledu.

V období té puberty se mi samozřejmě jako většině začaly tvořit pupínky a další potvory hlavně na tváři. Má inteligence ale nebyla asi zrovna nejvyvinutější, takže jsem je prostě nenechala v klidu a musela je pořád mačkat a tímto způsobem jsem se jich chtěla naivně zbavit. Nedělejte to, toto není opravdu to správné řešení. Akorát si tak zaděláte na větší problém, v podobě roznesení do dalších míst na obličeji a k případům, kdy se Vám do rány zanese i nějaká ta špína. Něco, co Vám ten pupínek ještě zhorší a bude trvat daleko déle, než se ho zbavíte. Pamatuji si, že jsem v tomto období navštívila i první kožní lékařku, jelikož žádné věci z drogerie nepůsobily. Nee, že bych vyzkoušela všecky, ale raději jsem hned vsadila na lékařskou pomoc. Musím říct upřímně, že ta mi ale ani zdaleka moc nepomohla. Ano, dostala jsem antibiotika, pleť se zlepšila, ale po vysazení bylo akné za chvíli zase zpět. Bylo to hodně krátkodobé. Pak mi bylo samozřejmě předepsáno milion mastiček, vodiček a nevím čeho všeho, což mělo podobné působení, ne-li horší. Netuším, zda jsem v té době dělala něco špatně, možná ano, ale popravdě si neuvědomuji co to tedy bylo. Samozřejmě, že s neustupujícím akné přibývaly i depky a snížení sebevědomí.
Co Vám ale budu říkat.. peněz utracených opravdu hodně, ale výsledky téměř žádné. A stres přibýval a přibýval.

Další etapou léčby byla samozřejmě hormonální antikoncepce. Opravdu upřímně, když bych mohla, tak tuto variantu vymažu. Samozřejmě, že je to každého věc, ale za ty roky mám k HA takový odpor, že zkrátka nikdy víc. Pleť se samozřejmě zlepšila, ale vyskytly se jiné příznaky, u kterých jsem si řekla zkrátka DOST. Toto opravdu nechci. Nechci brát něco, co mi ničí tělo. I když vím, že spousta žen je spokojená, tak já opravdu ne. Je to svobodná volba, tudíž Vám sem nechci vypisovat co a jak, internet je toho plný a je jen na každé z Vás, jak to přijme a jestli to i tak podstoupí. Dokonce jsem četla, že pro některé ženy je HA i nezbytná kvůli jejich zdravotnímu stavu, takže proto bych to dále a více nerozebírala. A nechala to na každé z Vás.

Po této pro mě šílené zkušenosti přišla další kožní lékařka, která mi doporučila nezmiňovanou léčbu, kterou podstoupila spousta slečen. Výsledky by nejspíš byly víc než uspokojivé, ale opět se při užívání předepsaných léků musela pojídat i antikoncepce, takže pro mě toto řešení nepřipadalo v úvahu. Bylo to celkem smutné, když jsem viděla, že vše, co by mi mohlo pomoct zkrátka nechci a i když to teď možná pro někoho bude znít zvláštně, tak raději budu vypadat hůř navenek, ale nemíním si jakkoliv ničit své tělo.

Už jsem tedy dále nepokračovala v nějakých lékařem doporučovaných léčbách. Řekla jsem si, že to zkrátka zvládnu sama a že není možné, abych se s tím nějakým způsobem nepoprala. Během následujících pár let jsem zjistila, že opravdu hodně dělá má stresující se povaha. Začala jsem se tedy snažit bojovat se svým stresem, který jsem měla opravdu při každé příležitosti. Momentálně mám pocit, že jsem našla takovou rovnováhu, kdy občas ten stres přijde (třeba u zkoušek), ale jinak se snažím si ničím moc nelámat hlavu. Žít takovým tím stylem “Když nejde o život, tak jde o ho*no”, což mi je vtloukáno do hlavy od mala taťkou. Mé tělo se ve spoustě případech opravdu uklidnilo. Když bych to brala z toho kosmetického hlediska, tak jsem vyzkoušela další přípravky, co jsou normálně k zakoupení v drogeriích, výrobky, co jsou čistě přírodního původu a nějaké i ty domácí recepty. Něco bylo super, něco opravdu velký děs. Dospěla jsem ale k tomu, že  člověk i v tomto musí najít nějakou tu rovnováhu. Myslím si, že stačí, aby člověk našel výrobky, co právě jeho pleti vyhovují. Je jedno, zda se jedná o ty čistě přírodní nebo klidně i chemické. Také jsem zjistila, že nee vždy to, co je určeno pro problematickou pleť, tak ji opravdu prospívá. Je dost možné, že se tu s něčím trápíte, kupujete drahé výrobky pro určitý typ pleti a přitom je řešení úplně někde jinde.

Když bych se ještě ve stručnosti vrátila k tomu mému začínajícímu období s makeupem. Jako mladší jsem si vůbec nedokázala představit, že bych prostě šla do školy a neměla namalované oči. Hlavně na gymnáziu. Když jsem ale začala chodit na vysokou, tak jsem si vymyslela takovou svou “no makeup výzvu”, co se očí týče. Zjistila jsem totiž, že se jak kdyby bez toho neobejdu. Tudíž jsem se hecla a zakázala jsem si všechno, kromě makeupu na tváři. Kvůli jizvám a akné jsem výzvu až to takové míry opravdu nezvládla. Časem se to ale třeba změní a i to se naučím. Opravdu jsem každodenní líčení očí úplně odstranila. Ani řasenka. A více si zvykla na to, jaká jsem. Nejdříve mi to popravdě dělalo problém a přišla jsem si dost nesvá. Žádné výrazné oči, pěkné černé řasy byly prostě pryč. A já to opravdu zvládla. Několik měsíců jsem dodržovala tuto výzvu a teď mi nedělá žádný problém vylézt na ulici, do obchodu, do školy bez řasenky a jiných malovátek. Možná to někomu přijde celkem easy, ale pro mě to nejdříve byl opravdu boj. Boj, který jsem si ale nakonec vybojovala a jsem spokojená. Určitě vyzkoušejte taky, pokud jste tak nějaké závislé na namalovaných očí. Určitě Vám to taky prospěje. Ty, co to zvládáte odjakživa, tak máte můj velký obdiv.

A blížíme se ke konci. Když se na to tak dívám, tak toto asi bude nejdelší článek, co jsem Vám kdy napsala. A věřím, že kdybych hodně chtěla, tak by mohl být i delší. Na závěr bych chtěla říct :

Je důležité se nevzdávat a hlavně zanechat chladnou hlavu. Když ty své “nedostatky” budete míň vnímat, tak Vás ani nebudou tolik trápit a tím dřív se snad vyřeší. Hodně to je o psychice a právě o tom stresu, který z toho máte. Snažte se, ale nic nepřehánějte, protože čeho je moc, toho je příliš. A ani to Vám nemusí prospívat. Dejte tomu čas, najděte rovnováhu a rozhodně se svou "nedokonalostí" netrapte. Nikdo z nás není dokonalý. A já razím heslo, že i když by dokonalost existovala, tak to musí být pěkná nuda.

Usmívejte se na ten svět, Rubínky, a užívejte si ho takový jaký je. A jaké jste Vy ♥.

Profilový obrázek autorky článku

Tento článek pro Vás napsala Verůn.

Článek byl zveřejněn dne 23.06.2017.

Naposledy byl článek upraven dne 08.07.2017.

Komentáře

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Buď první!

Můj komentář:

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášené uživatelky.

Facebook

Instagram

Nejčtenější

01 DIY - Sklenička plná lásky aneb "Miluji Tě protože..."
02 Adventní kalendář BALEA - DM drogerie
03 Šup s vlásky do drdolu!
04 Antibakteriální čistící pěna SEBAMED
05 Pět jednoduchých účesů na ples

Chatbox

26.7.2016 10:39:14

Verůn:

Péťo, já jsem trošku mimo tyto věci jako jsou depilační krémy, voskové pásky a tak, ale třeba se Ti ozve jiná adminka .

22.7.2016 12:29:53

Péťa:

Ahoj, měla bych dotaz ohledně holení. Doporučíte mi nějaké produkty, např. depilační krémy od Veet nebo nějaké voskové pásky? Jednou je měla moje sestra, ale vůbec nefungovaly prý. (Balea). Bylo by fajn takové téma, díky)

28.2.2016 12:31:06

janika:

super

28.10.2015 10:36:29

Verůn:

Ahoj Lali, napiš mi když tak do zpráv sem nebo na stránku . Také jsem tam prodávala maturitní šaty .

11.10.2015 19:40:34

Lali:

Ahoj, chtěla bych se zeptat, máte některá z vás zkušenost s votočvohoz? Jedna holčina má zájem o šaty co jsem tam dala ale přesně nevím, jak obchod funguje...

19.9.2015 21:22:24

Mia:

Fb: Miriam Sedlarova @: Miriam.Sedlarova@email.cz Predstavim si vlasy, nevim proc

7.8.2015 14:47:31

Káčes:

Moc děkujeme za pochvalu, hodně to potěší

7.8.2015 14:38:30

MRS.Fabulous:

Chtěla bych pogratulovat adminkám/webmasterovi protože i přesto že minulý vzhled blogu se mi líbil, tenhle je určitě lepší!! líbí se mi jak jste rozdělili články, hledání pak bude určitě jednodušší Jsem zvědavá čím nás překvapíte příští rok D

7.7.2015 12:21:22

Verůn:

Ahoj Bell, zkoušela jsem ho a byl fajn. Pokud netrpíš nějakým hodně závažným typem, tak by Ti to mohlo pomoct .

2.7.2015 18:49:39

Bell:

Ahoj, už jste zkoušeli ten odvar z bobkového listu na akné? Moc by mě to zajímal

2.3.2015 20:18:37

ell:

Barča: zkus vinted

1.3.2015 21:51:45

Barča:

ahojky, chcem sa spýtať na nejakú stránku s predajom a výmenov oblečenia,triedila som šatník, poznáte niekto nejakú dobrú prosím? )

14.2.2015 19:57:05

leniehrenbergerova:

Ahojky nevíte někdo co na spálené vlasy po žehličcke kromě ostříhání ?

12.2.2015 23:21:20

PáJinkaa:

Skvělá stránka! aji na Fb

12.2.2015 14:23:34

S.:

Baša: Jedině zajít ke kosmetičce, ona tě jich zbaví. Chodit pravidelně

11.2.2015 21:41:55

Baša:

Jú ozaj, nemali by ste nejaký tip na čierne bodky v oblasti nosa?

4.2.2015 09:18:02

Verůn:

Slečny, co nejdříve se budu snažit na všechny Vaše dotazy odpovědět . Odpověď najdete zde nebo na Facebookové stránce .

2.2.2015 17:41:51

Domuše:

Ahojte holkyneznáte nějakej trik nebo nějakej krém nebo prostě cokoliv na kruhy pod očima?Ráno když se probudím tak to vypadá hrozně i když jsem dostatečně vyspaná předem díky

2.2.2015 12:37:50

Pharme564:

Very nice site!

31.1.2015 12:44:07

Johne399:

I really like your writing style, fantastic information, thanks for putting up bbfkdegecgba

29.1.2015 13:21:22

Luce:

Ahoj, nemohl by mi někdo poradit co mám dělat s vlasy? Po umytí je mám hezky kudrnaté, ale přes noc se mně vždy zvláštně přeleží, že je musím okamžitě stáhnout aby se mně nikdo nelekl

29.1.2015 00:04:36

Baša:

Zdravím! Mňa by celkom potešili články/motivačné fotky od adminky(niek?) ktorá sa venuje zdravému živ. štýlu. Inak vám všetkým držím palce a prajem krásny deň xx

25.1.2015 20:23:05

Peeta:

Prosím cokoliv na objem vlasů! Hlavně aby to fungovalo

11.1.2015 12:34:30

Káčes:

Ahoj Šárko, podívej se do rubriky Články, je tam celý seznam

10.1.2015 19:57:02

Sarka*16:

Holky neznáte nějakou komedii nebo romantickej film teď na večer?

10.1.2015 14:55:35

Lucy:

Ano..přesně černý tečky to je to co mě trápí )

7.1.2015 17:20:18

Peeta:

To taky no

7.1.2015 17:13:38

Dagmárek:

Hej Peeto.. Spíš na černý tečky

6.1.2015 20:08:38

Peeta:

Ahoj holky, mohly by jste mi poradit něco na mastnou pleť? Děkuju

4.1.2015 15:04:38

Dagmárek:

Děkuji Lucy, píšu ti zprávu

3.1.2015 18:46:20

Lucy:

přeju hodně štěstí se sciama ...já je dělala minulej rok a můžeš mi prosím poradit nějaky protahovaní ....na provaz a roštěp ??

3.1.2015 16:49:45

Verůn:

Tak to hodně štěstí, hlavně s těmi SCIO testy .

3.1.2015 16:10:04

Dagmárek:

Že se naučím provaz i na druhou nohu a roštěp A taky, že si začnu zkoušet SCIA abych udělala příjmačky

3.1.2015 14:35:15

Verůn:

Vítej u nás, Minnie .

3.1.2015 14:33:49

Minnie:

Ahoj

2.1.2015 20:19:53

Verůn:

Jůů, už i Dagmarka tu je :3. A copak sis dala?

2.1.2015 20:05:18

Dagmárek:

Jojo dala Celkem dost, tak se uvidí

2.1.2015 19:16:47

Verůn:

Tak co, slečny? Daly jste si nějaké novoroční předsevzetí?

2.1.2015 18:30:35

Peťula:

Ahojky

2.1.2015 15:45:27

Anne:

Lúca: Ďakujem ti...

2.1.2015 15:43:03

Lůca:

Anne: tady máš odkaz : http://www.inhair.cz/salerm-biokera/957-salerm-biokera-sampon-proti-mastnym-vlasum-8420282032773.html

2.1.2015 15:42:23

Lůca:

Anne: kamarádka mi vyprávěla o tomto Salerm Biokera,ale stoji asi 400,- nebo to zkus přírodní cestou

2.1.2015 15:36:54

Anne:

Neviete niekto nejaký šampón alebo balzam, proste hocičo na mastné vlasy? Vopred ďakujem...

2.1.2015 15:35:57

Lůca:

Kajo: Já na suché vlasy a suchou pokožku dělám toto: Tři lžíce panenského oleje rozmícháme či rozmixujeme s jedním žloutkem vlastně na jakousi domácí majonézu. Pak přidáme pár kapek citronu či jablečného octa. Rozmícháme, naneseme na vlasy, zabalíme do fólie a nakonec do ručníku. Vydržíme tak dlouho, jak to jen bude možné. Poté obklad pořádně opláchneme a umyjeme si vlasy.

1.1.2015 23:46:18

véčko :

Káča já už chápu proč nechodis skoro ven

1.1.2015 23:44:25

kaja:

ahojte dievcence co mi odporucate na suche vlasy?

1.1.2015 22:20:23

Anne:

Krásny Nový rok Vám prajem...

1.1.2015 21:58:34

Maťi:

Ahojte, Šťastný Nový rok želám

1.1.2015 20:33:36

Amichaela:

Zdravím jak se máte slečny? je super že je i stránka Jak jste užily Silvestra?

1.1.2015 14:59:08

Nessa :

Všetko dobré do nového roku želám

Poslední aktivita

7.února 16:05

pavla124

Registrace

30.5.2019 20:53

Verůn

Nový článek

28.5.2019 11:09

Verůn

Nový článek

23.5.2019 14:03

Verůn

Nový článek

4.1.2019 22:05

Káčes

Nový článek

Registrace

Zapomenuté heslo